Kto som a prečo blogujem? / Who am I and why am I blogging?

SVK: 

Som Klára z Hlohovca, mám 28 rokov. Už od malička som mala dobrodružnú povahu. Vyliezla som snáď na každý strom v okolí. Dneska už na stromy leziem len sporadicky ale omnoho viac cestujem. Ako malá som túžila precestovať svet a zatiaľ sa mi darí pomaličky si tento sen aj plniťV niektorých krajinách som žila a pracovala dlhšie, v iných som sa snažila nasať čo najviac z miestnej atmosféry iba počas kratších výletov. Z každej návštevy novej krajiny som sa však vždy veľa naučila nielen o krajine a miestnych ale aj o živote a o tom ako by sme si mali vážiť že sa máme na Slovensku úžasne. K tomuto pocitu prispela aj moja posledná dvojročná návšteva Peru, kde som si zažila na vlastnej koži záplavy, chudobu, špinu ale aj radosť z každého úsmevu, objatia či krátkej návštevy, pohodu.

Ak hľadáte inšpiráciu na cesty alebo užitočné info o niektorých z mojich destinácií či dobrovoľníckych aktivitách, ste tu na správnom mieste. Stránka, ktorú ste sa rozhodli navštíviť sa volá KlaraExploradora práve kvôli rozprávke o Dore Exploradore. Dievčatku, ktoré tiež objavovalo svet a muselo zdolať rôzne nástrahy ako každý z nás keď chce dosiahnuť svoj sen alebo zmeniť život lepšiemu.

Verím, že si to tu užijete.

EN: 

I am Klara from Hlohovec in Slovakia (central European country), I am 28 years old. Since my childhood, I was restless and adventurous. I’ve probably climbed every tree near my little town. Today, I do it only occasionally but I travel much more. Since I was young I wanted to travel around the world, and so far I have been able to step by step, make it real. In some countries I lived and worked longer, in others I tried to experience as much of the local atmosphere as possible during shorter trips. But every time I have visited a new country, I have learned a lot, not only about the country and the locals but also about life and how much should we appreciate what we have. My last two-year visit to Peru helped me to be grateful even more as I experienced floods, poverty, dirt, but also the joy of simple things: every smile, hug, short visit, clean water or a pack of rice.

If you are looking for some inspiration for your next trip, useful info about some of the places I´ve visited or searching for volunteering experience, you are in the right place. The page you’ve chosen to visit is called KlaraExploradora because of the cartoon Dora Exploradora. The little girl who was also discovering the world and had to overcome various challenges like each of us when we want to achieve our goals or improve our life.

I hope you will find some topics that will relate to you and fun articles you will enjoy here.

Carpe Diem

KlaraExploradora

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.